β οΈ Product may vary from image or product description. Concavity, spoke curvature, and lip size will depend on wheel diameter, width, and offset.

Buy ART Replica Replica 29 Satin Black 20x9 +34 5x127mm 71.5mm (SKU: R2920002) wheels online, shipped straight to your door.
| Title | ART Replica REPLICA 29 Satin Black 20x9 +34 5x127mm 71.5mm |
| SKU / Part Number | R2920002 |
| Manufacturer | ART Replica |
| Weight (approx.) | 35.36 lb |
| Model | REPLICA 29 |
| Backspacing (in) | 6.339 |
| Bolt Pattern | 5x127 |
| Center Bore (mm) | 71.5 |
| Load Rating | 1984 lb |
| Finish | Satin Black |
| Offset | 34.0 |
| Seat Type | Conical |
| Usage | All Wheels|Winter Approved |
| Diameter (in) | 20.0 |
| Width (in) | 9.0 |
This filter expands beyond our standard recommended specifications by opening parameters for wheel diameter, width, and offset. Results may include wheels that are larger, wider, or have more aggressive offsets than typically recommended.
This filter is intended for experienced customers who understand fitment modifications and are looking to achieve a more aggressive stance or off-road appearance.
Aggressive fitments may require:
You may experience:
Fitment can vary depending on suspension setup, ride height, and tire selection. As a result, we cannot guarantee fitment for this configuration.
No fitment guarantee — Final sale.