

β οΈ Product may vary from image or product description. Concavity, spoke curvature, and lip size will depend on wheel diameter, width, and offset.

Buy Mayhem CHAOS Matte black 18x9 +18 8x180mm 124.1mm (SKU: 8030-8978MB) wheels online, shipped straight to your door.
| Title | Mayhem CHAOS Matte black 18x9 +18 8x180mm 124.1mm |
| SKU / Part Number | 8030-8978MB |
| Manufacturer | Mayhem |
| Weight (approx.) | 36.0 lb |
| Model | CHAOS |
| Backspacing (in) | 5.75 |
| Bolt Pattern | 8x180 |
| Center Bore (mm) | 124.1 |
| Load Rating | 3500 lb |
| Finish | Matte black |
| Offset | 18.0 |
| Seat Type | Conical |
| Usage | All Wheels |
| Diameter (in) | 18.0 |
| Width (in) | 9.0 |
This filter expands beyond our standard recommended specifications by opening parameters for wheel diameter, width, and offset. Results may include wheels that are larger, wider, or have more aggressive offsets than typically recommended.
This filter is intended for experienced customers who understand fitment modifications and are looking to achieve a more aggressive stance or off-road appearance.
Aggressive fitments may require:
You may experience:
Fitment can vary depending on suspension setup, ride height, and tire selection. As a result, we cannot guarantee fitment for this configuration.
No fitment guarantee — Final sale.