⚠️ Product may vary from image or product description. Tire tread design, width and sidewall will vary and also depend on wheel diameter and width. Alloy wheel not included.

Buy P-Zero Winter (3905100) tires online, shipped straight to your door anywhere in Canada. To find out which P-Zero Winter tires are right for you, be sure to choose a vehicle or contact one of our experts to ensure a proper fit.
| Title | Pirelli P-Zero Winter 265/30R19 93V XL (AO) |
| SKU / Part Number | 3905100 |
| Manufacturer | Pirelli |
| Weight (approx.) | 25.1 lb |
| Model | P-Zero Winter |
| Sidewall Type | BSW |
| Size Description | 265/30R19 93V XL (AO) |
| Diameter (in) | 19 |
| Runflat? | No |
| Overall Diameter (in) | 26.0 |
| Width (mm) | 265 |
| Profile | 30 |
| Load Rating | 93 |
| Construction | R |
| Speed Rating | V |
| Type | Winter |