⚠️ Product may vary from image or product description. Concavity, spoke curvature, and lip size will depend on wheel diameter, width, and offset.

Buy Replika R148B Dark Hyper Silver 20x10 +50 5x127mm 71.5mm (SKU: R148B-2000-73HD+50C715) wheels online, shipped straight to your door.
| Title | Replika R148B Dark Hyper Silver 20x10 +50 5x127mm 71.5mm |
| SKU / Part Number | R148B-2000-73HD+50C715 |
| Manufacturer | Replika |
| Weight (approx.) | 34.8 lb |
| Model | R148B |
| Bolt Pattern | 5x127 |
| Center Bore (mm) | 71.5 |
| Load Rating | 1852 lbs / 840 kg |
| Finish | Dark Hyper Silver |
| Offset | 50.0 |
| Seat Type | Conical |
| Usage | All Wheels|Winter Approved |
| Diameter (in) | 20.0 |
| Width (in) | 10.0 |
This filter expands beyond our standard recommended specifications by opening parameters for wheel diameter, width, and offset. Results may include wheels that are larger, wider, or have more aggressive offsets than typically recommended.
This filter is intended for experienced customers who understand fitment modifications and are looking to achieve a more aggressive stance or off-road appearance.
Aggressive fitments may require:
You may experience:
Fitment can vary depending on suspension setup, ride height, and tire selection. As a result, we cannot guarantee fitment for this configuration.
No fitment guarantee — Final sale.