FR6201155112BZ32
Price:
This item is not eligible for free shipping.
ONLY 12 LEFT! | NO ETA FOR MORE
This is a special order item and cannot be cancelled or returned once the order is placed.
AVAILABLE - SPECIAL ORDER
This item typically ships in 1 - 2 weeks.
Questions? Ask a wheel specialist:
     866-935-9493     Contact Us
Winter Approved
20.0” Diameter (in)
11.5” Width (in)
32.0 Offset (mm)
66.56 Center Bore (mm)
5x112 Bolt Pattern
Buy Ferrada Wheels F8-FR6 Matte Bronze 20x11.5 +32 5x112mm 66.56mm (SKU: FR6201155112BZ32) wheels online, shipped straight to your door.
Specifications
Title Ferrada Wheels F8-FR6 Matte Bronze 20x11.5 +32 5x112mm 66.56mm
SKU / Part Number FR6201155112BZ32
Manufacturer Ferrada Wheels
Weight (approx.) 35.0 lb
Model F8-FR6
Bolt Pattern 5x112
Center Bore (mm) 66.56
Finish Matte Bronze
Offset 32.0
Usage All Wheels|Winter Approved
Diameter (in) 20.0
Width (in) 11.5
You are purchasing a quantity of less than 4 wheels/tires. Can you please tell us why?
LOW STOCK!
Stock levels on this Ferrada Wheels F8-FR6 Matte Bronze 20x11.5 +32 5x112mm 66.56mm are running low and may have changed since our last inventory update. We suggest contacting us before placing an order to confirm stock accuracy.