


⚠️ Product may vary from image or product description. Concavity, spoke curvature, and lip size will depend on wheel diameter, width, and offset.

Buy Cali Off-road BRUTAL Satin black milled 20x8.25 +127 8x200mm 142mm (SKU: 9105-2877BF) wheels online, shipped straight to your door.
| Title | Cali Off-road BRUTAL Satin black milled 20x8.25 +127 8x200mm 142mm |
| SKU / Part Number | 9105-2877BF |
| Manufacturer | Cali Off-road |
| Weight (approx.) | 40.0 lb |
| Model | BRUTAL |
| Backspacing (in) | 9.6 |
| Bolt Pattern | 8x200 |
| Center Bore (mm) | 142.0 |
| Load Rating | 3200 lb |
| Finish | Satin black milled |
| Offset | 127.0 |
| Seat Type | Conical |
| Usage | All Wheels |
| Diameter (in) | 20.0 |
| Width (in) | 8.25 |
This filter expands beyond our standard recommended specifications by opening parameters for wheel diameter, width, and offset. Results may include wheels that are larger, wider, or have more aggressive offsets than typically recommended.
This filter is intended for experienced customers who understand fitment modifications and are looking to achieve a more aggressive stance or off-road appearance.
Aggressive fitments may require:
You may experience:
Fitment can vary depending on suspension setup, ride height, and tire selection. As a result, we cannot guarantee fitment for this configuration.
No fitment guarantee — Final sale.