
Buy Ridler 661 Gloss grey with diamond cut face and lip 18x9.5 0 5x120.65mm 83.82mm (SKU: 661-8961GGD) wheels online, shipped straight to your door.
| Title | Ridler 661 Gloss grey with diamond cut face and lip 18x9.5 0 5x120.65mm 83.82mm |
| SKU / Part Number | 661-8961GGD |
| Manufacturer | Ridler |
| Weight (approx.) | 26.0 lb |
| Model | 661 |
| Backspacing (in) | 5.25 |
| Bolt Pattern | 5x120.65 |
| Center Bore (mm) | 83.82 |
| Load Rating | 1800 lb |
| Finish | Gloss grey with diamond cut face and lip |
| Offset | 0.0 |
| Usage | All Wheels |
| Diameter (in) | 18.0 |
| Width (in) | 9.5 |
This filter expands beyond our standard recommended specifications by opening parameters for wheel diameter, width, and offset. Results may include wheels that are larger, wider, or have more aggressive offsets than typically recommended.
This filter is intended for experienced customers who understand fitment modifications and are looking to achieve a more aggressive stance or off-road appearance.
Aggressive fitments may require:
You may experience:
Fitment can vary depending on suspension setup, ride height, and tire selection. As a result, we cannot guarantee fitment for this configuration.
No fitment guarantee — Final sale.